Oscar Ödülleri'nde 9 kategoride kısa listeler açıklandı

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) bu yılki Oscar Ödülleri için 9 kategorinin kısa listelerini paylaştı.

Kültür Sanat 11.02.2021, 00:43 ABONE OL: google news
Oscar Ödülleri'nde 9 kategoride kısa listeler açıklandı

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) bu yılki Oscar Ödülleri için 9 kategorinin kısa listelerini açıkladı.

İndependent Türkçe'nin haberine göre; açıklanan kategoriler arasında belgesel, kısa belgesel, uluslararası film, makyaj ve saç tasarımı, özgün müzik, özgün şarkı, kısa animasyon, kısa film ve görsel efekt yer alıyor. Öte yandan Türkiye'nin "En İyi Uluslararası Film" dalında Oscar adayı 7. Koğuştaki Mucize, aday adayları arasına giremedi.

Kısa liste oylaması 5 Şubat'ta sona erdi ve geri kalanlar 5-9 Mart'ta gerçekleştirilecek ilk aşama oylamasında belli olacak. Oscar adayları 15 Mart'ta resmi olarak duyurulacak ve ödül töreni 25 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Bahsi geçen kategorilerin kısa listeleri şu şekilde:

Belgesel

"76 Days" (MTV Documentary Films) – yönetmenler Weixi Chen, Hao Wu

"All In: The Fight for Democracy" (Amazon Studios) – yönetmenler Lisa Cortes, Liz Garbus

"Boys State" (Apple TV Plus) –  yönetmenler Amanda McBaine, Jesse Moss

"Collective" (Magnolia Pictures ve Participant) – yönetmen Alexander Nanau

"Crip Camp: Engelli Devrimi (Crip Camp)" (Netflix) – yönetmenler James Lebrecht, Nicole Newnham

"Dick Johnson'ın Ölümü (Dick Johnson Is Dead)" (Netflix) – yönetmen Kirsten Johnson

"Gunda" (Neon) – yönetmen Viktor Kosakovskiy

"MLK/FBI" (IFC Films) – yönetmen Sam Pollard

"The Mole Agent" (Gravitas Ventures) – yönetmen Maite Alberdi

"Ahtapottan Öğrendiklerim (My Octopus Teacher)" (Netflix) – yönetmenler Pippa Ehrlich, James Reed

"Notturno" (Neon) – yönetmen Gianfranco Rosi

"The Painter and the Thief" (Neon) – yönetmen Benjamin Ree

"Time" (Amazon Studios) – yönetmen Garrett Bradley

"The Truffle Hunters" (Sony Pictures Classics) – yönetmenler Michael Dweck, Gregory Kershaw

"Welcome to Chechnya" (HBO) – yönetmen David France

Uluslararası Film

"Druk (Another Round)" (Danimarka) – yönetmen Thomas Vinterberg

"Better Days" (Hong Kong) – yönetmen Derek Tsang

"Charlatan" (Çekya) – yönetmen Agnieszka Holland

"Collective" (Romanya) – yönetmen Alexander Nanau

"Dear Comrades!" (Rusya) – yönetmen Andrei Konchalovsky

"I'm No Longer Here" (Meksika) – yönetmen Fernando Frias

"Hope" (Norveç) – yönetmen Maria Sødahl

"La Llorona" (Guatemala) – yönetmen Jayro Bustamante

"The Mole Agent" (Şili) – yönetmen Maite Alberdi

"Night of the Kings" (Fildişi Sahili) – yönetmen Philippe Lacôte

"Quo Vadis, Aida?" (Bosna Hersek) – yönetmen Jasmila Žbanić

"Sun Children" (İran) – yönetmen Majid Majidi

"Two of Us" (Fransa) – yönetmen Filippo Meneghetti

"A Sun" (Tayvan) – yönetmen Chung Mong-hong

"The Man Who Sold His Skin" (Tunus) – yönetmen Kaouther Ben Hania

Makyaj ve Saç Tasarımı

"Yırtıcı Kuşlar (Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)" (Warner Bros)

"Emma" (Focus Features)

"The Glorias" (Roadside Attractions and LD Entertainment)

"Hillbilly Elegy" (Netflix)

"Şakrak Jangle'ın Noel Serüveni (Jingle Jangle: A Christmas Journey)" (Netflix)

"Küçük İpuçları (The Little Things)" (Warner Bros)

"Ma Rainey: Blues'un Annesi (Ma Rainey's Black Bottom)" (Netflix)

"Mank" (Netflix)

"One Night in Miami" (Amazon Studios)

"Pinokyo (Pinocchio)" (Roadside Attractions)

Özgün Müzik 

Ammonite" (Neon) – Dustin O'Halloran, Volker Bertelmann

"Blizzard of Souls" (Film Movement) – Lolita Ritmanis

"Da 5 Bloods" (Netflix) – Terence Blanchard

"The Invisible Man" (Universal Pictures) – Benjamin Wallfisch

"Şakrak Jangle'ın Noel Serüveni (Jingle Jangle: A Christmas Journey)" (Netflix) – John Debney

"Onca Yoksulluk Varken (The Life Ahead)" (Netflix) – Gabriel Yared

"Küçük İpuçları (The Little Things)" (Warner Bros) – Thomas Newman

"Mank" (Netflix) – Trent Reznor, Atticus Ross

"The Midnight Sky" (Netflix) – Alexandre Desplat

"Minari" (A24) – Emile Mosseri

"Mulan" (Walt Disney Pictures) – Henry Gregson-Williams

"Dünyadan Haberler (News of the World)" (Universal Pictures) – James Newton Howard

"Soul" (Pixar) – Jon Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross

"Tenet" (Warner Bros) – Ludwig Göransson

"Şikago Yedilisinin Yargılanması (The Trial of the Chicago 7)" (Netflix) – Daniel Pemberton

Özgün Şarkı

"Turntables", "All In: The Fight for Democracy" filminden (Amazon Studios)

"See What You've Done", "Belly of the Beast" filminden (Independent Lens)

"Wuhan Flu", "Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan" filminden (Amazon Studios)

"Husavik", "Eurovision Şarkı Yarışması: Fire Saga'nın Hikayesi (Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga)" filminden (Netflix)

"Never Break", "Giving Voice" filminden (Netflix)

"Make It Work", "Şakrak Jangle'ın Noel Serüveni (Jingle Jangle: A Christmas Journey)" filminden (Netflix)

"Fight For You", "Judas and the Black Messiah" filminden (Warner Bros)

"lo Sì (Seen)" from "Onca Yoksulluk Varken (The Life Ahead)" (Netflix)

"Rain Song", "Minari" filminden (A24)

"Show Me Your Soul", "Mr. Soul!" filminden (Shoes in the Bed Productions)

"Loyal Brave True", "Mulan" filminden (Walt Disney Pictures)

"Free", "The One and Only Ivan" filminden (Disney Plus)

"Speak Now", "One Night in Miami" filminden (Amazon Studios)

"Green", "Metalin Sesi (Sound of Metal)" filminden (Amazon Studios)

"Hear My Voice", "Şikago Yedilisinin Yargılanması (The Trial of the Chicago 7)" filminden (Netflix)

Görsel Efekt

"Yırtıcı Kuşlar (Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)" (Warner Bros)

"Bloodshot: Durdurulamaz Güç (Bloodshot)" (Sony Pictures)

"Love and Monsters" (Paramount Pictures)

"Mank" (Netflix)

"The Midnight Sky" (Netflix)

"Mulan" (Walt Disney Pictures)

"The One and Only Ivan" (Disney Plus)

"Soul" (Pixar)

"Tenet" (Warner Bros)

"Welcome to Chechnya" (HBO)

Kısa Animasyon

"Burrow"

"Genius Loci"

"If Anything Happens I Love You"

"Kapaemahu"

"Opera"

"Out"

"The Snail and the Whale"

"To Gerard"

"Traces"

"Yes-People"

Kısa Belgesel

"Abortion Helpline, This Is Lisa"

"Call Center Blues"

"Colette"

"A Concerto Is a Conversation"

"Do Not Split"

"Hunger Ward"

"Hysterical Girl"

"A Love Song for Latasha"

"The Speed Cubers"

"What Would Sophia Loren Do?"

Kısa Film

"Bittu"

"Da Yie"

"Feeling Through"

"The Human Voice"

"The Kicksled Choir"

"The Letter Room"

"The Present"

"Two Distant Strangers"

"The Van"

"White Eye"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
19°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30